Haber

Bahçeli: Cumhur İttifakı Olarak Beraberliğimizi Sonuna Kadar Koruyacağız. Hiçbir Gevşemeye, Suizanna, Gönül Kırgınlığına Müsaade Etmeyeceğiz

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerini, Türk milletinin karar anı, Türk tarihinin yol ağzı, Cumhuriyet’in yeni yüzyılla demokratik kontratı olarak kıymetlendiriyoruz. Seçimlere giden süreçte adayımız aşikâr, kararımız nettir. Karar verdik, kesinlikle tatbik ve takip edeceğiz. Cumhur İttifakı olarak, beraberliğimizi sonuna kadar koruyacağız. Hiçbir gevşemeye, suizanna, gönül kırgınlığına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Devlet Bahçeli, bugün partisinin Samsun mitinginde konuştu. Bahçeli, özetle şunları söyledi:

“BUGÜN KARŞIMIZDAKİ KURALLAR, 1919 TARİHİNDEKİ GLOBAL DAYATMALARLA AZ YA DA ÇOK BENZERLİKLER TAŞIMAKTADIR”

“Bugün karşımızdaki koşullar, 1919 tarihindeki global dayatmalarla az ya da çok benzerlikler taşımaktadır. Türk milleti Lozan öncesine döndürülmek, Sevr koşulları birer birer önümüze getirilmek istenmektedir. Dışarıda taviz, teslimiyet, tutarsızlık ve prensipsizlik türbülansına kapılan, içerde ise palavra, talan, yağma, istismar ve inkar siyasetlerine bel bağlayan muhalefet partileri ve onların medyaya, iş dünyasına, akademi hayatına, sivil toplum kuruluşlarına kadar uzanmış ayakları, Türkiye’nin karşı cephesinde toplanmışlardır. Ancak milli ilerleyişimizi durdurmaya da takatleri yetmeyecektir.

Lider ülke Türkiye hedefinin nişanesi olan Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonu, yayından çıkmış ok gibidir, menziline doğru süratle ilerlemektedir. 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine az bir süre kala, zillet ittifakının adayı hala ortada yoktur. ‘Kazanacak aday’ polemiği, zillet partilerini birbirine düşürmüştür. Bu yıl içinde, sırayla kurdukları eğri bacaklı masalarda 8 kez toplanmışlar, velakin bir arpa boyu mesafe alamamışlardır. Elbette bu husus, kendilerinin bileceği bir konudur. Esasen içine düştükleri buhranın bizi alakadar eden veya edecek bir tarafı da yoktur. Ancak Türkiye’mizin istikbalini risk ve tehlikeye atacak sakıncalı bağlantıları, sarsak irtibatları ve sancılı ünsiyetleri olduğundan ötürü zillet ittifakının kundura derisinden yapılmış maskesini indirmek de bizim için ulusal bir misyondur.

“TEK SÖYLEDİKLERİ, GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM’E GERİ DÖNME PLANLARIDIR”

Tek bildikleri, tek söyledikleri, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geri dönme planlarıdır. Bunun dışında ne bir projeden ne takdire layık bir amaçtan ne de sadra şifa politik ve ekonomik bir tekliften bahsettiklerini duyan, gören, şahit olan çıkmamıştır.

6 artı 1 formatında kurulmuş masada, vatan ve millet sevgisinin kırıntısı yoktur. Gelecekle ilgili en küçük hazırlıkları kelam konusu değildir. Her birisinin kapalı ajandası, bununla mündemiç farklı cumhurbaşkanı adayları vardır ve karşımızdadır. Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan kalkmak için fırsat kollayan partilerin ortak akla sahip olduğunu ileri sürmek, temelsiz bir uydurmadır.

Böylesi kriz ve karmaşaya sapmış ucube zihniyetlere Türkiye’nin emaneti düşünülemeyecektir. Yalnızca yapılanı yıkmak, eskiyi tekrar inşa etmek hedefiyle bir ortaya gelmiş, çıkarları dışında hiçbir şeyi gözetmeyen partilere itimat duyulur mu? Prestij edilir mi? Ruhsat verilir mi? Tamam denir mi? Zillet ittifakı kukladır, kuklacı ise Türkiye düşmanlarıdır. Zillet ittifakı, milletin hassas pahaları ile oynayarak, devletin temel kurumları ile çatışarak çıkmaz bir siyaset yolunu seçmiştir.

En başta CHP, çok tehlikeli, sonuçları ağır olacak bir yanlışın içine sürüklenmiştir. Zillet ittifakı karanlık bir projedir, proje sahibi ise her fırsatta Türkiye’ye saldıran yerli ve yabancı mihraklardan teşekkül etmiş yıkım lobisidir. Cumhur İttifakı’na ‘kumar masası’ diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım. Zira asıl kumar masası, asıl ihanet masası aşikardır. 6 artı 1 sayıda partinin oturduğu masayı altından üstüne inceleyen herkes, neyin ne olduğunu, hangi emellerin havi olup hakimiyet kurduğunu çok açık görecektir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı, zulmet faillerinin ayaklarına tutunduğu masaya da bırakılmayacaktır.

Tezgah altı siyasi bağlarla ulusal geleceğimize ipotek koymayı heves edenlerin, bu heveslerini kursaklarında bırakmaya kelam verdik, yemin ettik. Onlar, varsın birbiriyle oynayıp günbegün oyalanıp dursunlar. Cumhurbaşkanı adayı o mu olsun, bu mu olsun diye masalara yüz sürsünler. Keyifleri yetene kadar yedi düvelle güç birliği yapsınlar. Cumhur İttifakı, tarihine bakacak, hizmetine bakacak, çalışmaya bakacak, milletine bakacak, ülkesine bakacak, büyük işler başarmaya bakacak; global güç Türkiye’nin mimarbaşılığı nasıl olurmuş cümle aleme ispatlayacaktır.

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BERABERLİĞİMİZİ SONUNA KADAR KORUYACAĞIZ”

Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. Bu haklı ve tarihi gayretimizde yol haritamız aşikardır. Türk ve Türkiye yüzyılına ulusal birlik ve kardeşlik şuuruyla ulaşmanın azmindeyiz. 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerini, Türk milletinin karar anı, Türk tarihinin yol ağzı, Cumhuriyet’in yeni yüzyılla demokratik kontratı olarak kıymetlendiriyoruz. Seçimlere giden süreçte adayımız muhakkak, kararımız nettir. Karar verdik, kesinlikle tatbik ve takip edeceğiz. Cumhur İttifakı olarak, beraberliğimizi sonuna kadar koruyacağız. Hiçbir gevşemeye, suizanna, gönül kırgınlığına müsaade etmeyeceğiz.

Seçime kadar değil Türkiye yüzyılının çatısını el birliğiyle öresiye kadar, aziz milletimizi medeniyetler ve milletler gayretinde üst lige taşıyana kadar biriz, diriyiz, birlikte cumhurun ruh kökü, Cumhuriyet’in sarsılmaz güvencesiyiz. Diyorum ki Cumhur İttifakı, Türkiye’dir. Cumhur İttifakı; pazarlıksız, aracısız, hesapsız, hilafsız, hilesiz vatan türbedarı, Türk milletinin has bahçesidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“BİRİNCİ HEDEFİMİZ, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇOK YÜKSEK BİR OY ORANIYLA SEÇİLMESİ”

Birinci hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci devrinde de çok yüksek bir oy oranıyla seçilmesi, başarılı çalışmalarına orta vermeden devam etmesidir. İkinci maksadımız, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili sayısıyla siyasal destek seviyesini en çoklaştırmak, yıllardır layık olduğumuz hakkımızı milli iradenin oluruyla almaktır. Nihai arzumuz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü bir temsil imkanına kavuşmasıdır.

Türkiye’mize geniş iştirakli, kapsayıcı, demokratik nitelikli, milletimizin hasretlerini yansıtan, devlet ve millet istikrarını titizlikle kuran bir anayasa kazandırabilmek için Cumhur İttifakı olarak TBMM’de nitelikli çoğunluğa ulaşmamız mecburiyet, parlak bir gelecek için de mükellefiyettir. Bunu birlikte yapacağız, elbette başaracağız.

“TÜRKİYE, ARADIĞI DEMOKRATİK ENERJİYİ BU YENİ SİSTEMDE BULMUŞTUR”

Türkiye, aradığı demokratik enerjiyi bu yeni sistemde bulmuştur. Türk milleti tarihiyle, kültürüyle, kimliğiyle, sosyolojisiyle uyumlu muazzam bir idare sistemini tercih etmiş; Türkiye Cumhuriyeti geçmişle geleceği buluşturan dinamik bir kulvara geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘tek adam yönetimi’ diyenler yalancıdır, yozlaşmanın çukurundadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘istibdat, şahsım rejimi’ diyenler; utanmadan, sıkılmadan diktatörlük lekesi sürenler, on numara müfteridir. Türkiye, siyasi müflislerin havsalasının dahi alamayacağı bir düzeye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle tırmanmıştır.

Bu hükümet modelinin dünyada hiçbir yönetim sistemine benzemediğini ileri sürenlere, 1921’de birebir minvalde tenkitlere maruz kalan Gazi Mustafa Kemal’in sözüyle cevap veriyorum: ‘Biz, bize benziyoruz. Biz, kendi benliğimiz içinde ve kendi mizaç ve tabiatımızla terakki ediyoruz ve edeceğiz inşallah.’ Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazırlayan Cumhur İttifakı, kabul edip onaylayan aziz Türk milletidir. Millet ne diyorsa boynumuzun kıldan incedir. Milletin seçimini karalayanlar, demokrasiyi ağızlarına alamaz, adaleti lisanına dolayamaz, ahlaktan da bahis açamaz.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’YLE ÜLKEMİZ DIŞ POLİTİKADA ALTIN YILLARINI YAŞAMAYA BAŞLAMIŞTIR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birlikte ülkemiz, dış politikada altın yıllarını yaşamaya başlamıştır. Siyasi ve ekonomik ablukalara cesurca karşı durulmuştur. Orta Doğu’da, Uzak Doğu’da, Kafkaslar’da, Orta Asya’da, Afrika’da, Balkanlar’da, Ege ve Doğu Akdeniz’de kelam geçiren, kelam dinleten, egemenlik haklarından bir milim taviz vermeyen bir Türkiye gerçeği ortaya çıkmıştır. Otobanlar, kara ve demir yolları, havalimanları, köprüler, tüneller, tüp geçitler yapılmış; ülkemiz dev bir şantiyeye dönüşmüştür. Dünyayı mahvı perişan eden salgınla en etkili çabayı Türkiye yapmış, insan onuru, insan ve toplum sıhhati temel alınmıştır. Dar ve sabit gelirli insanlarımızın enflasyon canavarına ezdirilmemesi emeliyle transfer harcamaları, mali ve toplumsal dayanaklar artan ölçeklerde sağlanmıştır.

Türkiye’de hiç kimse aç ve açıkta bırakılmamıştır. Türk Devletleri Teşkilatı kurularak Türk Birliği’nin ümitleri yeşermiştir. Kızılelma ideali etrafında tam bir kucaklaşma yaşanmıştır. Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşta iki tarafla birebir anda görüşen, barışın ve kalıcı tahlilin müdafisi tek ülke, Türkiye olmuştur. İstanbul Anlaşması’yla Karadeniz Tahıl Koridoru açılmış, mağdur ve mazlum toplumlara el uzatılmış, vicdan seferberliğine köprü inşa edilmiştir.

Kıbrıs Türklüğünü dünyaya anlatan, tanınması için geceyi gündüze katan, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’nın gözlemci üyesi olmasına ortam hazırlayan, Karabağ’ın azatlık gayretinde Azerbaycan’la kol kola giren bir Türkiye, hepimizin haklı gururu haline gelmiştir.

“MAALESEF EKONOMİDE AYAK OYUNLARI HİÇ BİTMEMİŞTİR”

Maalesef ekonomide ayak oyunları hiç bitmemiştir. Küresel tefecilerin tertiplerinde bir azalma görülmemiştir. Türkiye’nin faiz, kur ve enflasyon sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen bir ülke olmasının hesabını yapanların, sokakları karıştırmak suretiyle demokrasi dışı arayışları teşvik edenlerin alçakça kurgularında bir gerileme yaşanmamış, aksine bir artış gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle alayına birden aşılmaz bir sur çekilmiş, bütün oyunlar bozulmuştur.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 18 Kasım 2022 tarihinde toplumsal medya hesabından yaptığı İstanbul Borsası’nın itibarına gölge düşürme, manipülasyon yapma teşebbüsü, tek kelimeyle ahlaksızlıktır. Son bir yıldır rekor üstüne rekor kıran İstanbul Borsası, Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara ‘Borsa’ya girmeyin’ çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya çalışan ulusal güvenlik sıkıntısıdır. Türk şirketlerinin kıymetini düşürmek için tezvirat borsası işleten, buna karşılık İstanbul Borsası’nın yükselişinden dolayı çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu, namertlik yoludur.

Samsun’dan diyorum ki bu Kılıçdaroğlu tasfiye memurudur, taşeron siyasetçidir; CHP, Aziz Atatürk’ün prensipleri ve Türkiye tehdit altındadır. Bu zillet zihniyeti ne söylerse söylesin, hangi iftiradan medet umarsa umsun, bugün devlet çok daha güçlü, millet çok daha umutlu, gelecek çok daha aydınlıktır. Özellikle terörle çabada çok değerli kazanımlar elde edilmiş, bölücü terör örgütünün ve başka kanlı yedeklerinin beli kırılmıştır. Ama terörizmi besleyip palazlandıran dost görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye’nin önünü kesmek, güvenliğimizi ve huzurumuzu sabote etmek için kiralık katil kullanmaktadır.

13 Kasım’da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan hunhar saldırı, Türkiye düşmanlarının faal olduklarının şüpheye yer bırakmayacak en son kanıtıdır. Gerek İstiklal Caddesi’nde gerekse de terörle gayret esnasında şehit düşen tüm vatan evlatlarına bir kere daha Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, tedavi altında bulunan kardeşlerimize şifalar diliyorum. Dün gece yarısı başarıyla icra edilen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’yla teröristlerin saklandıkları barınak, sığınak, mağara ve inleri isabetle vurulmuş ve hamdolsun kullanılamaz hale getirilmiştir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi tüm gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri hayırlı olsun diyor, en alt rütbeden en üst rütbeye kadar hepsini birden tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan katil her şeyi bir bir açıklarken hala CHP’sinden İP’ine kadar malum partilerin yöneticileri, kelamda somut kanıt peşindedir, kanlı saldırıyı örtbas etmenin hedefindedir. Terörist ‘YPG’ye katıldım, ben teröristim’ itirafını yaparken zillet partileri, ağız birliği etmişçesine ‘Hayır, kuşku var’ diyerek suyu bulandırma yarışındadır. CHP’nin bir küme başkanvekili, ‘Teröristin hangi örgüte mensup olduğu muamma’ kelamlarını ağzından kurşun üzere çıkarmıştır. İP’in bir genel başkan yardımcısı da ‘Terörist taşıdığı pakette ne olduğunu bilmiyor olabilir’ iddiasını küstahça ifade etmiştir.

Zillet ittifakı, HDP’yi ürkütmemek, PKK/YPG’yi gücendirmemek, üstelik cinayetleri maskelemek için milletimize ve şehitlerimize adeta hakaret kuyruğuna girip zehir saçmayı siyaset zannedecek bir sefalete savrulmuştur. Devletin değil terör örgütünün açıklamasına itibar edecek kadar alçalmışlardır. Teröriste ‘terörist’ diyemeyen kim varsa bizim gözümüzde teröristin hareket ve fikir yoldaşıdır.

Acılarımızı paylaşmak yerine nifak kusanların, devleti ve hükümeti töhmet altında bırakanların lisanı terör lisanıdır, propagandası terör propagandasıdır; bunların iki dünyada da yatacak ve sığınacak yerleri yoktur. Karşımızdaki tablo zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni kabahat iştirakidir.

“HERKESİ TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ ORTAK PAYDASINDA BULUŞMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Milletimin her ferdini Cumhur İttifakı’nın ahlaklı mücadelesine davet ediyorum. Herkesi Türkiye ve Türk milleti ortak paydasında buluşmaya çağırıyorum. Bizim çağrımız; halkın, haklının ve hakkı yenmiş gariplerin çağrısıdır. ‘Bu millet, bu vatan, bu bayrak benim’ diyen her kardeşimle yolumuz birdir. Bizim için hiçbir siyasi hedef ve proje, Türkiye’nin hükümran devlet vasfından, Türk milletinin var oluşundan, insanımızın huzur ve refah gayesinden daha kıymetli ve öncelikli değildir. Biz; hainlere, eşkıyalara, canilere, sömürgecilere karşı helalin, şühedanın, gazilerimizin ve milletimizin yanındayız. Biz, tek devletin, tek milletin, tek bayrağın, tek vatanın tarafındayız. Biz, bağımsız ve güçlü Türkiye’den, büyük Türk milletinden tarafız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerçek ve kaliteli istanbul eskort bayanları
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort