Yaşam

İzlerken Yüzünüzde Tatlı Bir Gülümseme Bırakacak Romantik Filmler

İçinizi ısıtacak, yüzünüzde samimi bir gülümseme oluşturacak romantik filmlerle karşınızdayız. Bu sinemalar, aşkın en keyifli yanlarını beyazperdeye taşıyacak ve size unutulmaz anlar yaşatacak. İster tek başınıza ister sevdiklerinizle izleyin, bu romantik filmler sizi derinden etkileyecek!

35. Kahrolsun Aşk (2003)

İmdb: 6.3

Özet: Barbara Novak, zamanının en ilgi çekici yazarlarından biridir. İlk döneminde yayımladığı feminist romanlar, kendisini kadınların gözünde bir kahraman yaptı. Novak, birine aşık olup kısa sürede sıradan köleler haline gelmesine şiddetle karşı çıkar; Üstelik erkeklerle ilişkinin sadece ‘seks’ düzeyinde olması gerektiğini savunuyor. Catcher Block oldukça iyi bir gazetecidir. Novak’ın takıntısını öğrendiği andan itibaren bu kadını baştan çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

Yönetmen: Peyton Reed

Oyuncular: Renée Zellweger, Ewan McGregor, Sarah Paulson

34. Gecikmeler (2014)

İmdb: 6.4

Sinopsis: Andrea Seigel tarafından yazılan ve Lynn Shelton tarafından yönetilen kara komedi filmi, Megan isimli genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Sevgilisinden sürpriz bir evlilik teklifi alan Megan bu kadar büyük bir değişime henüz hazır değildir. Bunu sevgilisine açıklayamayınca çeşitli bahanelerin arkasına saklanmaya başlar ve sevgilisine bir süre işiyle meşgul olacağı yalanını söyler. Bu inziva, en yakın arkadaşı Annika ile bu kararı düşünerek vakit geçirdiği bir sürece dönüşür.

Yönetmen: Lynn Shelton

Oyuncular: Keira Knightley, Chloe Grace Moretz, Sam Rockwell

33. Apaçık Çocuk (2014)

İmdb: 6.7

Özet: Yirmili yaşlarında gelecek vaat eden bir komedyen olan Donna Stern’in mizah anlayışı, kendi hayatının modüllerini oluşturan küçük detayları gözlemlemesinden gelir. Çoğunlukla kendi günlük hayatını, özellikle de cinsel hayatını komik bir malzeme olarak kullanır. Ancak bir gecelik ilişkiden sonra hamile kaldığını anlayınca kendini daha önce hayal bile edemeyeceği bir durumun içinde bulur.

Yönetmen: Gillian Robespierre

Oyuncular: Jenny Slate, Jake Lacy, Gaby Hoffmann

32. Beni ve Seni Hayal Et (2005)

İmdb: 6.7

Konu: Rachel, uzun süredir erkek arkadaşı olan Hector ile evlenmeye hazırlanan genç bir bayandır. Ancak düğünde çiçeklerin hazırlanmasından sorumlu olan Luce ile tanıştığında hayatı farklı bir hal alır. Luce’a karşı farklı duygular besleyen Rechal, başka bir bayanla temas kurdukça ona aşık olmanın nasıl bir his olduğunu anlamaya başlar. Evlendikten sonra bile Luce’a olan duygularından kurtulamayan Rachel, kendisini kapalı bir ilginin içinde bulur.

Yönetmen: Ol Parker

Oyuncular: Piper Perabo, Lena Headey, Matthew Goode

31. Bridget Jones’un Günlüğü (2001)

İmdb: 6.8

Özet: Şimdi otuz iki yaşında olan Bridget, hayatını hâlâ yoluna koyamamıştır; aradığı kişiyi bulamamıştı. Bir bakıma kendine kim olduğunu hatırlatmak ve tüm hareketlerini kontrol edebilmek için günlük yazmaya başlar. Bu noktadan sonra kendisini aşık olduğu iki erkeğin ortasında kararsız bir konumda bulur. Bunlardan biri de dürüstlüğü ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir adam. Bir diğeri güvenilmez ama bu nedenle çekici bir adam. Bridget Jones ne yapacağını şaşırmıştır.

Yönetmen: Sharon Maguire

Oyuncular: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant

30. Sekreter (2002)

İmdb: 6.9

Özet: Lee Holloway, yirmili yaşlarında zeki ve kurnaz bir kadındır. Kısa bir süre akıl hastanesinde kaldıktan sonra Florida’ya döner. Kendisinden ve boğucu çocukluğundan uzaklaşmak için liseden çalışkan bir öğrenci olan arkadaşıyla takılmaya başlar ve aynı zamanda bir hukuk firmasında sekreter olarak işe başlar. Kısa süre sonra işvereni Bay Grey’e karşı saplantılı bir tutku geliştirir. Aralarındaki garip ilişki ertelenirken, Lee en derin özleminin izini mazoşizmin boyutlarına kadar sürer. Kendini onaylayana kadar.

Yönetmen: Steven Shainberg

Oyuncular: James Spader, Maggie Gyllenhaal, Jeremy Davies

29. Kirli Dans (1987)

İmdb: 7

Özet: Bir yaz kampında dans öğretmeni olan Johnny Castle, boş zamanlarında diğer dansçılarla dans eder. Baby olarak bilinen genç bir kız, Johnny’ye aşık olur ve sevgilisi ve dans partneri olur.

Yönetmen: Emile Ardolino

Oyuncular: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach

28. Bir Gün (2011)

İmdb: 7

Özet: Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess) tamamen zıt sosyal geçmişlere sahip iki gençtir. Emma, ​​işçi sınıfı bir ailede büyümüş ve yaşam boyu devrimci bir ruha sahip genç bir kızdır. Dexter ise babasının parası için okuyan, yalancı ve çılgınlıktan başka hiçbir şeyi umursamayan bir adamdır. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz uzun yıllar sürecek bir dostluğun başladığı gün olacaktır.

Yönetmen: Lone Scherfig

Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson

27. Şamdanın Arkasında (2013)

İmdb: 7

Özet: 1970’lerin en dikkat çekici müzik dehalarından biri olan Douglas Eye Liberace, başarılı bir piyano sanatçısı olmasının yanı sıra televizyon performanslarıyla da dikkatleri üzerine çeken ünlü bir kişiliktir. Hem sahnede hem de sahne dışında hatırı sayılır başarılara imza atan Liberace, 1977 yazının başında genç ve güzel Scott Thorson ile tanışır. Scott Thorson beklenmedik bir şekilde ünlü müzisyenin kulis odasına girer ve ikili bu şekilde tanışır. Sonra aradaki yaş farkına ve sosyal uçuruma rağmen bir ilgi başlar.

Yönetmen: Steven Soderbergh

Oyuncular: Michael Douglas, Matt Damon, Dan Aykroyd

26. Aşk, Rosie (2014)

İmdb: 7.1

Özet: Rosie ve Alex, 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdır; yani ortada aşk ve sevgili olma ihtimali yoktu. Ancak iş sevgili seçimine gelince birbirlerinin en büyük düşmanı haline geldiler. 18 yaşında yapılan bir seçim ve kaçırılan bir fırsat hayatlarını bambaşka yönlere sürükler. Oysa aradaki bağ kilometrelerce mesafeye, akan zamana yenilmez. Hayal kırıklıkları ile biten bağlar, evlilikler ve boşanmalar da cabası… Tekrar birbirlerini bulduklarında ikinci bir şansları olacak mı yoksa her şey için çok mu geç kalmışlar?

Yönetmen: Christian Ditter

Oyuncular: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke

25. Istakoz (2015)

İmdb: 7.1

Özet: Istakoz bize çok da uzak olmayan bir gelecekten farklı bir distopik hikaye anlatıyor. Yalnız bırakılan, akraba olmayan kişilerin tutuklandığı, bekar insanların felaket bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra maçlarıyla bağ kurmaya zorlandığı alternatif bir gelecekte. Çıkarlarında başarılı olamazlarsa, kendi seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar!

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Oyuncular: Colin Farrell, Rachel Weisz, Jessica Barden

24. Dört Düğün Bir Cenaze (1994)

İmdb: 7.1

Özet: Filmde ilk başta; Sadece kızları eğlendiren ve asla evlenme sözü vermeyen Charles adında ‘yürek kıran’ bir karakterin maceralarına tanık olacağız. Ancak talihsiz bir sürpriz peşini bırakmaz: Bir gün bir arkadaşının düğününde hayatının kadınıyla tanışınca tüm planları alt üst olur. Çünkü Amerikalı Carrie’ye aşık oldu. Ancak Charles, yiğitliğinin gölgesinde kalmak istemiyor ve bu yüzden duygularını ifade edemiyor! İlginç bir şekilde, Charles ve Carrie daha sonra bir cenazede ve üç düğünde daha tanışırlar. Her seferinde dostlukları bir kez daha tazelenecek, ancak birbirlerine olan tanınmayan ilgilerine rağmen başka insanlarla nişanlanacaklardır.

Yönetmen: Mike Newell

Oyuncular: Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas

23. Yakut Kıvılcımları (2012)

İmdb: 7.2

Özet: Calvin, genç yaşta büyük başarılar elde etmiş, ancak hızla yükselen mesleğinde artık bir durgunluk dönemine girmiş bir yazardır; sözde ilham verdi. Bu durumla başa çıkmak için farklı bir yol dener. Kendini yeni bir aşka kaptırmaya karar verir ve onu seveceğini düşündüğü bir kadın karakter yaratır ve ona Ruby adını verir. Ama bir hafta sonra, Ruby kanlar içinde oturma odasındaki kanepede oturuyor! Calvin, sözlerinin nefes alan bir varlığa dönüştüğünü görünce ne yapacağını şaşırır…

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris

Oyuncular: Paul Dano, Zoe Kazan, Chris Messina

22. Yeni Başlayanlar (2010)

İmdb: 7.2

Sinopsis: Yeni Başlangıçlar, 75 yaşındaki babasının eşcinsel olduğunu öğrenmesinin ve seçimlerini incelerken kendi hayatını ve yalnızlığını sorgulamasının öyküsünü anlatıyor.

Yönetmen: Mike Mills

Oyuncular: Ewan McGregor, Melanie Laurent, Christopher Plummer

21. Daha Yakın (2004)

İmdb: 7.2

Özet: Yazma, çizim ve editörlük işleriyle uğraşan her gelecek vadeden katip gibi, Dan da yazar olmayı hevesle düşünüyor. Ancak şimdilik hayatını sadece ölüm ilanları yazarak kazanmak zorundadır ve hayallerini erteler. Yazar olma hedefiyle genç bir gazeteci olan Dan, tesadüfen bir kaza sonucu Amerikalı Alice ile tanışır. Dan şimdi ilham perisini bulduğunu düşünüyor. Alice’in kendi hayatını konu alan kitabı yayınlanmaya hazırlanırken kapak fotoğrafı için giden fotoğrafçı Anna’ya aşık olur ve ortada yeşeren bağ işleri biraz karıştırır.

Yönetmen: Mike Nichols

Oyuncular: Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman

20. Yayın Haberleri (1987)

İmdb: 7.2

Özet: Jane Craig kendini işine adamış, yetenekli ve başarılı bir televizyon programı yapımcısıdır. Tüm zamanını işte geçiren Jane’in en yakın kişisi, en yakın arkadaşı ve meslektaşı Aaron Altman’dır. Yetenekli bir yazar ve muhabir olan Aaron, Jane’e gizliden gizliye aşıktır…

Yönetmen: James L. Brooks

Oyuncular: William Hurt, Albert Brooks, Holly Hunter

19. Masumiyet Çağı (1993)

İmdb: 7.2

Özet: Newland Archer, aristokrat bir aileden gelen zengin ve başarılı bir avukattır. 1870’lerin New York’unda evlilikler, geleneklere bağlı yüksek sosyetedeki ailelerin isteklerine göre yapılırdı. May Welland adında genç ve güzel bir kızla nişanlanan Newland için işler ailesinin istediği gibi gidiyordu. İşler ailesinin istediği gibi gidiyordu. Kocasından ayrılma kararı alıp kuzeniyle New York’a dönen May’in kuzeni Ellen’ın ortaya çıkmasıyla Newland’ın raylardaki hayatı bir anda alt üst olacaktır. .

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer, Winona Ryder

18. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (2013)

İmdb: 7.2

Özet: Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun bir süre tanıklık etmiş ve bunun etkisiyle birden fazla şeye olan inançlarını yitirmiş iki ölümsüz aşık, iki depresif vampirdir. Adam, iflas etmiş ve büyük ölçüde terk edilmiş bir hayalet kasaba gibi görünen Detroit’te yaşıyor; Başarılı bir müzisyen, tüm vaktini müziğe ve kimseye dinletmediği şarkılara harcayan karamsar ve depresif bir vampir. Tek aşkı Havva uzun zamandır Fas’ın Tanca kentinde bambaşka bir kültürü solumaktadır. Havva’nın Adam’ı ziyaret ettiği zamanlardan birinde, kız kardeşi Ava’nın beklenmedik bir ziyaretiyle karşılaşırlar.

Yönetmen: Jim Jarmusch

Oyuncular: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska

17. Lars ve Gerçek Kız (2007)

İmdb: 7.3

Özet: Ağabeyi Gus ve eşi Karin’in evinin garajında ​​yaşayan Lars, babasının ölümüyle içine kapanmış, insanlarla temas kurmaktan, yakınlaşmaktan korkan bir gençtir. Bir kız arkadaşı olduğunu öğrenince sevinseler de gelin adayının internetten sipariş vermeye gelen plastik bir hanım olduğunu görünce sevinçleri uzun sürmez. Sorun şu ki, Lars’ı etkilememek için yeni kız arkadaşları Bianca’ya gerçekmiş gibi davranmak zorunda kalacaklar.

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Ryan Gosling, Patricia Clarkson, Emily Mortimer

16. Senden Nefret Ettiğim 10 Şey (1999)

İmdb: 7.3

Özet: Bianca, üniversitedeki herkesi etkileyen hoş bir kızdır. Ablası ise hayatı boyunca nedense erkeklerle ilgilenmemiştir. Bianca’nın hayatı da ablasının çekinik tercihleriyle şekilleniyor. Çünkü aile kuralları var. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadıkça kimsenin sevgilisi olmaz. Bianca bu durumda kendisine fayda sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

Yönetmen: n Gil Junger

Oyuncular: Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt

15. İt dalaşı (1991)

İmdb: 7.3

Özet: 1963 yılında geçen ‘İt dalaşı’, askerlik hizmeti için Vietnam’a gönderilmeyi bekleyen 18 yaşındaki Eddie Birdlace ve arkadaşlarını konu alıyor. Sadece bir gece konaklayan gençler bir oyun oynamaya karar verirler; hepsi yanlarında partiye gelecek bir kız bulmalıdır ve en sevimsiz kızı bulan oyunun galibi olacaktır. Eddie, aradığı kızı bir kafede bulur. Dükkanda çalışan yalnız ve pasifist Rose onunla partiye gitmeye karar verir ama oyunun farkına varır. Bu sırada Eddie, ondan hoşlanmaya başladığını fark eder ve onu evine kadar takip eder. Eddie, tüm farklılıklarına rağmen kızın kalbini kazanabilecek midir?

Yönetmen: Nancy Savoca

Oyuncular: River Phoenix, Richard Panebianco, Mitchell Whitfield

14. Sarhoş Aşk (2002)

İmdb: 7.3

Özet: Barry Egan, çekilmez 7 kız kardeşiyle birlikte yaşayan ve hayatındaki tüm boşlukları işiyle doldurmaya çalışan mütevazı bir genç adamdır. Kadınlara karşı doğuştan yetenekli olan Egan, bir gün bir hanımla tanışır. Aralarında bir şey yavaş yavaş filizlenmeye başlar…

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Adam Sandler, Emily Watson, Philip Seymour Hoffman

13.Jane Eyre (2011)

İmdb: 7.3

Özet: Jane Eyre 10 yaşında yetim kalmıştır ve mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Babasının öldüğünü sanan Jane, kendisine köle gibi davranan teyzesi tarafından son derece disiplinli bir yatılı okula gönderilir. On yıl boyunca bütün ömrünü geçirdiği bu yatılı okuldan mezun olduktan sonra aynı çatı altında öğretmenlik yapmaya başlar. Bir süre sonra Edward Rochester’ın malikanesinde çocuklara mürebbiyelik yapmaya başlar.

Yönetmen: Cary Joji Fukunaga

Oyuncular: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell

12. Senden Önce Ben (2016)

İmdb: 7.5

Özet: Tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda olan yarı felçli bir genç adam, küçük bir kasabada büyümüş genç bir kadını bakıcı olarak işe alır. Bu genç adam ve hanımın ortaya çıkması hayatlarını yeni bir yola sokacak. İlk başta birbirlerinden hoşlanmayan çift, farklılıklarının fazlalığından şikayet etse de zamanla hayata dair bilmedikleri şeyleri birbirlerine öğretmeye başlarlar. Birbirlerine aşık olan karakterleri şimdi daha da güçlü bir sınav beklemektedir…

Yönetmen: Thea Sharrock

Oyuncular: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer

11. Büyük Hasta (2017)

İmdb: 7.5

Özet: Yeni bir çift, bağları derinleşirken aralarındaki kültürel farklılıklar konusunda yüz yüze gelir.

Yönetmen: Michael Showalter

Oyuncular: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter

10. Bir Yıldız Doğuyor (2018)

İmdb: 7.6

Özet: Bir Yıldız Doğuyor, yetenekli ama bilinmeyen Ally’yi keşfettiğinde düşüşün eşiğine gelen country müzik yıldızı Jackson Maine’i takip ediyor. Jackson Maine, mesleğinde düşüşte olan bir müzisyen. Artık keşfedilmemiş genç bir yetenek olan Ally ile tanışır ve ikisi kısa sürede birbirlerine ilgi duymaya başlar. İkisi tutkulu bir aşk yaşamaya başlar ve Ally’nin yeteneğinin fark edilmesi için çalışan Jackson, onu sahnenin büyülü dünyasıyla tanıştırır. Jack, Ally’yi ünlü yaptıktan kısa bir süre sonra, Ally ünlü bir müzisyen oldu. Jack, Ally’nin mesleğinin hızla kendi mesleğini gölgede bıraktığını fark eder. Kaybettiği ihtişamını geri kazanmaya çalışan Jack, bu süreçte içindeki şeytanlarla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Yönetmen: Bradley Cooper

Oyuncular: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott

9. Zaman Hakkında (2013)

İmdb: 7.8

Özet: 21 yaşına giren Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğe sahip olduğunu öğrenir. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda yolculuk etme yeteneğine sahiptir ve Tim artık bunu kullanabilecektir. Bunu fırsat bilen Tim, geçmişindeki utanç verici anlara gider ve olayları değiştirmeye başlar. Kısa bir süreliğine Londra’ya yerleşir ve son derece çekici bir kadın olan Mary’ye aşık olur. Tim, ilgi alanlarına yeni bir ‘boyut’ getirmek için gizli yeteneğini kullanmaya başlar ve bu nedenle her adımı mükemmel bir şekilde atmayı planlar. Ancak bir süre sonra her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların hayatın gerekli bir parçası olduğunu fark eder.

Yönetmen: Richard Curtis

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Bill Nighy, Rachel McAdams

8. Harold ve Maude (1971)

İmdb: 7.9

Özet: Genç, varlıklı ve ölüme takıntılı olan Harold, yetmişli yaşlarındaki Maude ile bir cenazede tanıştığında kendini sonsuza kadar değişmiş bulur. Harold yirmi yaşında ve hayata tutunmakta güçlük çekiyor. Her zaman bir kadro cenazelere para harcar ve sık sık intihara teşebbüs eder. Bu cenazede tanıştığı Maude ile aralarında özel bir bağ kurulur. Hoş bir dostluk geliştirirler. Maude onun tam tersi, hayat dolu. Aralarındaki güç devriyle Harold öyle bir kaynama noktasına gelir ki ailesine Maude ile evlenmek istediğini bildirir. Ancak tam o sırada Maude onu bir sürprizle beklemektedir.

Yönetmen: Hal Ashby

Oyuncular: Ruth Gordon, Bud Cort, Vivian Pickles

7. Gece Yarısından Önce (2013)

İmdb: 7.9

Özet: Paris’teki ikinci buluşmalarının ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşır ve kendi yollarına devam ederler. İlk görüşmelerinin ardından uzun yıllar sonra bu kez Yunanistan’da yeniden tanıştığımız çift, bu süreçte pek çok değişiklik yaşadı ve çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata yelken açtı. Tüm sorunlara ve değişimlere rağmen değişmeyen tek şey birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da bir tatil günü, geçmişlerini araştırdıkları ve ilgilerini tartıştıkları samimi bir sohbete tanık olacak.

Yönetmen: Richard Linklater

Oyuncular: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick

6. Titanik (1997)

İmdb: 7.9

Özet: Dünyanın hatırlamak istemediği felaket türlerinden biri olan ‘Titanik felaketi’, dev yapımların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen muhteşem bir sinemadır. Teknolojinin tüm hızıyla ilerlediği bir çağda insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorunun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik, insanlığın doğaya karşı gücünü göstermek üzere. Bu ‘Rüyalar Gemisi’nin yolcuları arasında Avrupa’da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönen Jack adında genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia’ya giden Rose adında genç bir kız vardır. İki genç tesadüfen karşılaşacak ve sınıf farkı gözetmeksizin birbirlerine yakınlaşacaklardır. Bu sırada doğa, insanoğlunun her geçen gün artan kibrine bir son vermeyi planlamaktadır. Kalkışından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de Titanik, iki saat kırk dakika süren trajik olayları başlatan ve batmasıyla sona eren buzdağına çarpacaktı.

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

5. La La Land (2016)

İmdb: 8

Özet: Aşıklar Şehri, yolları kesişen iki kişinin hikayesini anlatıyor. Hayatlarında bir taraf bulmaya çalışan iki tutkulu insan olan Sebastian ve Mia’nın yolları Los Angeles’ta bir trafik sıkışıklığında kesişir. İkisi de sanat aşığı olan bu iki kişi, hayallerini gerçekleştirme yolundadır.

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

4. Her (2013)

İmdb: 8

Özet: Theodore Twombly, yakın gelecekte ender hale gelen el yazısıyla yazılmış mektuplar yazarak hayatını kazanmaktadır. Ve bu yıllarda artık insanların işleri bilgisayar programları tarafından yapılıyor. Eşinden boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşayan Theodore’un hayatı bir gün bir teknoloji reklamıyla karşılaşmasıyla değişir. Mükemmel bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu çok çekici bir bayan olan Samantha ile tanıştırır. Sanal bir varlık ve sadece bir ses olan Samantha, dünya ve hayata dair sorularıyla Theodore’u farklı bir gerçeklikle tanıştırır.

Yönetmen: Spike Jonze

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams

3. Chungking Ekspresi (1994)

İmdb: 8

Öz: Son dönem Uzakdoğu sinemasının en unutulmaz eserlerinden biri olan sinema, iki farklı kalpli insanın ikilemlerini dokunaklı ve eğlenceli bir üslupla anlatır. İlk yarıda sevgilisinden ayrılan ve bu ayrılığı atlatamayan polis memuru Cop 223 (He Zhiwu) dramını izlerken, ikinci yarıda mesela sevgilisinden ayrılıp tekrar barışmaya çalışan başka bir polis. Bu ayrılığın üstesinden benzer bir depresif ruh hali ile gelen Polis 663’ün şöhret hikayesine tanık oluyoruz. Bu ibretlik hikayeler, dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde mucizevi bir şekilde ortak noktalarda kesişiyor.

Yönetmen: Wong Kar-Wai

Oyuncular: Brigitte Lin Ching-hsia, Tony Leung Chiu-Wai, Faye Wong

2. Aşk Havasında (2000)

İmdb: 8.1

Özet: Hong Kong 1960’ların başında yaşıyor. Chau, yerel bir gazetenin yazı işleri müdürüdür. O ve karısı, hayatlarını çoğunlukla Şangaylıların yaşadığı bir apartmana taşınır. Bir gün Chau, kapı komşusu Li-Chun ile karşılaşır. İkisi de eşlerinden bağımsız olarak eşya taşırlar. Gün geçtikçe birbirlerine yakınlaşmaya başlayan ikili, bir süre sonra garip bir gerçekle yüzleşecektir. Eşlerinin de birlikte olduğu gerçeği bu. Artık kendilerini ve ilgi alanlarını yeniden gözden geçirebilecekleri bir ortam oluştu.

Yönetmen: Wong Kar-Wai

Oyuncular: Maggie Cheung, Tony Leung Chiu-Wai, Ping Lam Siu

1. Amélie (2001)

İmdb: 8.3

Özet: Amelie, ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin son on yılda Oscar’a aday gösterilen beş bölümlük yapımlarının ortasındadır. Bu Fransız komedisi, bizi genç ve özel bir hanımla tanışmaya davet ediyor; her zaman hayat dolu, hayata sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve özel ışıltısını her an yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine… bu durumun farkında olmayan insanların hayatlarını kolaylaştırmak için bu özveriyi sağlıyor. Peki oburlarını doyurmak için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına varır varmaz kendi tatmini için de mücadele etmeye mi başlayacak?

Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet

Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus

korganajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gerçek ve kaliteli istanbul eskort bayanları
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort